O nas

KIM JESTEŚMY?

Siłą naszej firmy jest interdyscyplinarny zespół inżynierów i ekspertów

 

Dalkia Polska Solutions zajmuje się kompleksowym projektowaniem, budowaniem i utrzymywaniem instalacji technicznych w budynkach publicznych, komercyjnych i przemysłowych.

Świadczymy usługi kompleksowej budowy i aranżacji powierzchni typu fit-out w systemie design & build. Prowadzimy prace budowlano-montażowe, kompleksowo wykonujemy instalacje wewnętrzne oraz dostarczamy i instalujemy wyposażenie przestrzeni komercyjnych.

Naszym klientom oferujemy zbiór innowacyjnych rozwiązań do zarządzania zużyciem energii w budynkach, m.in. system VEMS© (Virtual Energy Management System), który optymalizuje zużycie energii w ponad 60 budynkach/obiektach (kina, stadiony itd.) na terenie Polski oraz za granicą (Czechy, Słowacja, USA).

Dział Research&Development w Dalkia Polska Solutions z myślą o klientach tworzy innowacyjne i autorskie rozwiązania z zakresu nowoczesnych, inteligentnych systemów i aplikacji ułatwiających użytkownikom codziennie poruszanie się w budynkach komercyjnych i poprawiających warunki pracy w biurze (rozwiązania typu Well-Building Standard i People Flow).

Dalkia Polska Solutions to interdyscyplinarny zespół inżynierów i ekspertów. Zatrudniamy ponad 100 pracowników. Zrealizowaliśmy ponad 2000 projektów.  Świadczymy usługi na terenie całej Polski oraz za granicą (Litwa, Anglia, Niemcy, Francja, Czechy, Arabia Saudyjska, Tajwan, USA).

 

NASZA HISTORIA

Od jednoosobowej działalności do międzynarodowej grupy

 

Matex Controls powstał w 2003 r. jako jednoosobowe biuro projektowe automatyki budynkowej. Pomysłodawcą i założycielem jest Marcin Michalski. Dynamiczny rozwój działalności pod względem skali i wachlarza świadczonych usług związanych z infrastrukturą budynków komercyjnych doprowadził do założenia spółki kapitałowej Matex Control Sp. z o.o. w 2011 r., której współzałożycielami zostali Marcin Michalski i Radosław Stojek. Od 2017 r. funkcjonuje jeden podmiot – Matex Controls Sp. z o.o.

 

MATEX CONTROLS CZĘŚCIĄ GRUPY DK ENERGY POLSKA

Matex Controls jest częścią Grupy DK Energy Polska – polskiej spółki zależnej od Dalkia SA, należącej do francuskiej Grupy EDF. Akwizycja firmy nastąpiła we wrześniu 2017 r. i ma na celu rozszerzenie oferty usług energetycznych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze efektywności energetycznej dla DK Energy Polska. Włączenie do Grupy DK Energy Polska pozwala Matex Controls kontynuować swój rozwój w zakresie oferowanych usług i innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów zarządzania energią w budynkach i realizacji złożonych projektów w koncepcji design&build.

DK Energy Polska, utworzona w 2014 r., jest polską spółką zależną Dalkia S.A., spółki z grupy EDF, i odpowiada za całość działalności Grupy Dalkia SA w Polsce: sieci ciepłownicze i chłodnicze, usługi energetyczne dla budynków, usługi energetyczne dla przemysłu, wykorzystanie odpadów do produkcji energii (za pośrednictwem TIRU SA, spółki zależnej  od Dalkia SA) itd.

Dalkia SA, spółka zależna grupy EDF, jest jednym z liderów usług energetycznych we Francji. Spółka działa również w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji i Polsce. Dalkia SA zarządza obecnie produkcją i dystrybucją energii w 353 sieciach ciepłowniczych i chłodniczych. Grupa dostarcza również rozwiązania energetyczne do 2 milionów mieszkań, 2 800 placówek służby zdrowia i 16 600 obiektów usługowych i handlowych oraz oferuje szeroką gamę usług (ogrzewanie, klimatyzacja, sprężone powietrze, para wodna, kogeneracja, utrzymanie urządzeń przemysłowych i inne) w 2 100 zakładach przemysłowych.

 

JAKOŚĆ I STANDARD PRACY

Najwyższa jakość świadczonych usług to cel strategiczny naszej firmy. Łączymy technologię i doświadczenie z nowymi usługami – tworzymy indywidualne koncepcje rozwiązań. Działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami i rozporządzeniami, a nasz personel posiada wymagane uprawnienia i szkolenia specjalistyczne. O jakości naszej pracy świadczy Certyfikat Jakości ISO 9001:2008.

Matex Controls został nagrodzony tytułem Gazeli Biznesu 2016 – prestiżowego rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce, organizowanego przez Puls Biznesu we współpracy z Coface Polad. Według rankingu Matex Controls zajął 76 miejsce na ponad 4 000 zakwalifikowanych podmiotów. W województwie mazowieckim firma sklasyfikowana została w pierwszej dziesiątce .