VEMS with „Internarional Victoires Dalkia Awards 2018”

Projekt „VEMS: smart & efficient cinemas” realizowany przez Matex Controls zdobył prestiżową nagrodę „International Victoires Dalkia Awards 2018” i uznanie w oczach ekspertów rynku nieruchomości i optymalizacji energetycznych w Grupie Dalkia, podczas Międzynarodowego Seminarium Handlowego Grupy Dalkia w Paryżu w dn. 12-14.03.2018.

Międzynarodowe Jury, w składzie Philippe Buchel – International Commercial Director, Jerome Ladriere – Executive Vice-President for International & Business Development, Bruno Bellamy – Head of KAM Dalkia, Thierry Deschaux – President of the Board w DK Energy Polska, Pascal Gay – President of the Board Fenice Russia, wysoko oceniło innowacyjność usługi, międzynarodową aktywność firmy i skalę realizowanych projektów z wykorzystaniem usługi VEMS.

Nagrodę z rąk Sylvie Jehanno – CEO i Chairwoman Grupy Dalkia, odebrał Marcin Michalski, Prezes Zarządu Matex Controls.

Nagrodę przyznaną przez międzynarodowe Jury traktuję nie tylko jako wyróżnienie dla mnie, ale przede wszystkim dla całego zespołu Matex oraz naszych partnerów i klientów z którymi na co dzień tak blisko współpracujemy i dalej rozwijamy tę usługę. Dzięki wzajemnemu wsparciu, ścisłej współpracy i wymiany naszych międzynarodowych doświadczeń możemy z roku na rok stawać się co raz lepsi i dostarczać klientom usługę „szytą na miarę” na najwyższym poziomie. – wyjaśnia Marcin Michalski, Prezes Zarządu Matex Controls.

VEMS to specjalnie zaprojektowany algorytm, który analizuje w czasie rzeczywistym obciążenia technologiczne budynku, warunki pogodowe i dane z ERP. Dzięki tym informacjom VEMS odpowiednio dostosowuje pracę systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i elektrycznych do aktualnych potrzeb obiektu – w efekcie optymalizuje zużycie energii. Usługa dostarczana jest obecnie do wielu lokalizacji obiektów kinowych w Polsce i na świecie, w tym w USA, Czechach, Słowacji, Arabii Saudyjskiej i na Tajwanie.

Międzynarodowe Seminarium Handlowe Grupy Dalkia zebrało ponad 55 przedstawicieli z międzynarodowych spółek należących do Grupy. Ich różnorodne umiejętności, realizowane projekty i dostarczane innowacyjne usługi zostały wyróżnione i nagrodzone nagrodami „Internarional Victoires Dalkia Awards 2018”.

 

<< Back